Sedacky.com magazín

Vŕzga Vám nábytok pri jeho používaní?

 

Najprv si objasnime, čo ho spôsobuje.
Vŕzganie spôsobuje trenie dvoch, prípadne viacerých plôch spojených materiálov. Môže ísť o spojenie drevených materiálov, ale rovnako tak aj plastových, kovových, gumových či kožených materiálov. Veľmi zriedka vŕzga spojenie látkových materiálov.
K vŕzganiu drevených spojov dochádza najmä v zimnom období, kedy vlhkosť v miestnostiach, kde je umiestnený nábytok je v dôsledku kúrenia príliš nízka a drevo sa vysušovaním zmršťuje. Tým sa vytvorí v spojoch malá medzera, ktorá vlastne umožní pohyb dvoch drevených plôch proti sebe. Pri používaní nábytku môže takýto pohyb spôsobiť vytvorenie vŕzgavého zvuku. Rovnako je to pri trení kovového (skrutky, podložky, matice, spony a pod.) a dreveného (masívne drevo, preglejka) materiálu.
Podobne je to aj pri vŕzganí kože. Pri tomto druhu vŕzgania však do hry vstupuje okrem vlhkosti vzduchu, aj spôsob ošetrovania. Presnejšie impregnovania. Existuje množstvo impregnačných prípravkov na kožu. Nie každý sa však hodí na ten ktorý druh kože. Často sa teda stáva, že nevhodným prostriedkom samotný používateľ vytvorí dokonalú „vŕzgaciu kožu“. Koža v podstate stuhne a zvýši sa jej adhézia. Pri trení dvoch koží o seba (napr. sedáku a operadlového vankúša) vznikne následne zvuk často nepríjemný a vyrušujúci.

Ako teda odstrániť vŕzganie?
Predovšetkým je omnoho lepšie a lacnejšie vŕzganiu predchádzať ako ho následne odstraňovať. Predísť vŕzganiu môžeme dodržiavaním zásady optimálnej vlhkosti priestoru v ktorom sa nábytok nachádza a používaním iba špecifických odporúčaných prostriedkov na ošetrovanie nábytku (dreva a kože). Keď už ale takáto situácia nastane, vŕzganie sa dá eliminovať tým, že nábytok na niekoľko dní vystavíme prostrediu so zvýšenou vlhkosťou. POZOR! Nie nadmerne vlhké prostredie! Je nevyhnutné, aby opätovné zvýšenie vlhkosti v konštrukčných či poťahových materiáloch nastalo pozvoľne a prirodzene! Iba pozvoľným nasávaním vlhkosti zo vzduchu. Nie priamym zvlhčovaním povrchu! Pri extrémnych výkyvoch vlhkosti môže dôjsť aj k trvalej deformácii tvarov a povrchov materiálov použitých na výrobu nábytku. V takom prípade pozvoľné zvlhčenie nepomôže odstrániť vŕzganie a na opravu už bude nevyhnutné použiť profesionálny servisný zásah odborníkov. Pri takomto zásahu technik identifikuje zdroj vzniku vŕzgania a kombináciou rôznych materiálov a druhov spájania vytvorí „nehlučný“ spoj a odstráni vŕzganie.

 


Starostlivosť o kožený nábytok

Každý nábytok čalúnený kožou je jedinečný. To isté platí aj pre kožené sedačky či kožené postele. Prirodzené vlastnosti nábytkárskej kože sa perfektne hodia na kreslá, pohovky, sedačky, postele, stoličky, čo pridáva týmto kusom nábytku na luxuse a elegancii.


Nastavte si komfort sedenia sami!

 

Neobmedzujte sa štandardnou ponukou predajcov! Vytvorte si vlastný komfort. Zvoľte si výšku / hĺbku sedenia (podľa Vašej výšky), tvrdosť sedákov (podľa Vašej hmotnosti či očakávaného pocitu). Môžete si zvoliť aj výšku či sklon operadla, alebo podrúčky. Keďže všetky naše výrobky vyrábame úplne celé u nás, teda aj všetky komponenty konštrukcie (okrem kovových mechanizmov), vieme Vám komfort upraviť doslova na mieru. Výšku sedenia, alebo sklon vieme riešiť úpravou konštrukcie každého výrobku.


Ako vnímať rozmery produktov

Nie všetci zákazníci sú technicky zdatní. A teda často krát vznikajú rôzne nedorozumenia z dôvodu zlého pochopenia uvádzaných rozmerov pri jednotlivých produktoch. Či už je to sedačka, stoličky, čalúnená posteľ, alebo kreslo. V zásade platí základné pravidlo: Vonkajšie rozmery produktu sú kolmé vzdialenosti medzi najvzdialenejšími rovnobežkami dotýkajúcimi sa meraných vzdialenostných bodov. Teda jednoducho povedané, ide o najmenšie rozmery krabice, do ktorej sa daný produkt zmestí.


CENY našich produktov

Vybrali ste si už svoju vysnívanú sedačku či posteľ? Alebo sa Vám páči kreslo, pohovka, stoličky? A márne hľadáte cenu na našich stránkach? Áno. Márne. Ceny zámerne neuvádzame. Vieme Vám ale garantovať, že naša cena bude najnižšia na trhu...


Ako si vybrať poťahový materiál?

Máte už doma sedačku? Alebo uvažujete o jej kúpe? Určite ste sa už zamýšľali nad tým, aký povrch by ste na svojej sedačke chceli mať. Vybrať si z tak širokej ponuky, aká je na trhu v súčasnosti k dispozícii, vôbec nie je jednoduché. Ale skúsime Vám v nasledovných riadkoch aspoň trochu pomôcť zorientovať sa...


Sedačky - Pravdy a mýty

Pri boji o zákazníka, predajcovia často používajú účelové reklamné a obchodné triky. Preto vznikajú rôzne mýty, polopravdy a niekedy aj lži.

Mýtus „vyššej kategórie“
Mnohí predajcovia si mýlia kvalitu finálnej úpravy s hrúbkou kožených usní. Hrúbka kože vo všeobecnosti je iba jeden z faktorov posudzovania kvality tej ktorej usne a je to otázka skôr dizajnu a spôsobu použitia ako kvality. Dizajn mnohých modelov sedacích súprav si doslova vyžaduje tenšiu koženú useň...


Kožená sedacia súprava či látková?

Kožená sedacia súprava?

Poradíme Vám ako si vybrať...

Koža používaná na výrobu sedacích súprav je príjemná, nádherná a luxusná zároveň. Je to prírodný materiál, ktorý sa na čalúnenie používa od nepamäti. Už naši predkovia nachádzali jedinečnosť využitia tohto materiálu. Technológie spracovania kožených usní sa postupom času zdokonalili a dnes si záka zník naozaj môže vybrať exkluzivitu, dizajn, luxus, výnimočnosť...