Poradňa

Najčastejšie otázky zákazníkov

 

Aká je dodacia doba?

Dodávku realizujem do 6 až 8 týždňov. Po dohode, za príplatok, vime dobu výroby skrátiť.

Viete zabezpečiť dovoz sedačky?

Dovoz sedacej súpravy Vám vieme zabezpečiť cez externého prepravcu. Objednávku prepravy môžeme urobiť za Vás, vo Vašom mene. Dopravné služby však budete platiť priamo dopravcovi.

Ako si môžem sedačku objednať?

Naši obchodníci Vám (za Vás) vypracujú objednávku, v ktorej budú špecifikované všetky Vami požadované detaily. Takto vypracovanú objednávku Vám zašleme na e-mail. Potom už stačí iba potvrdiť, že všetky Vami požadované detaily sú v súlade s objednávkou. Svoje rozhodnutie OBJEDNAŤ potvrdíte zaplatením finančnej zábezpeky v zmysle vystavenej zálohovej faktúry.

Akým spôsobom sa realizuje platba za sedačku/tovar?

Platbu môžete realizovať hotovostne v prevádzke našej spoločnosti, alebo bezhotovostne na náš bankový účet. Hotovostné platby príjmame iba do výšky 700,- EUR.

Aká je záručná doba?

Záruku poskytujeme v zmysle zákona. Na tovar 24 mesiacov, na služby 3 mesiace.

Ako mám postupovať pri poškodení sedačky, keď mi už uplynula záručná doba?

Pre všetkých našich zákazníkov poskytujeme aj pozáručný servis. Vo väčšine prípadov je tento servis zdarma. Závisí od rozsahu a typu poškodenia. Stačí, aby ste si zabezpečili dovoz/odvoz Vašej sedačky k nám/od nás do/z výroby. Ak ide o rozsiahlejší servisný zákrok, zákazník si hradí len náklady na materiál. 

Kde sa vyrábajú všetky Vaše sedačky/produkty?

Všetky naše produkty vyrábame vo výrobnej prevádzke v Banskej Štiavnici v bývalej Tabakovej továrni.

Z čoho je vyrobená kostra/konštrukcia?

Všetky naše kostry/konštrukcie vyrábame z masívnych prírezov a preglejky. Konštrukčné súčasti, ktoré nie sú nosné (rozpery) vyrábame tiež z DTD materiálu. Na spájanie konštrukčných prvkov používame oceľové spony a stolárske lepidlá. Sedákové rámy sú dopĺňané vlnovcovými oceľovými pružinami, alebo gumovými popruhmi.

Aká je minimálna šírka dverí na to aby sme sedačku dostali do miestnosti?

Všetky naše produkty sú konštruované tak, aby bolo možné sedačku bez problémov "vtesnať" do dverí šírky 90 cm. Na požiadanie vieme nájsť konštrukčné riešenie aj pre užšie dvere. Upozornenie! Šírka dverí nie je jediné kritérium k tomu, aby bolo možné sedačku "dostať" do požadovaného priestoru. Je potrebné zvážiť všetky rozmery priestoru, ktorým bude kus nábytku prenášaný do požadovaného priestoru.

Vyrábate sedačky aj na mieru?

Každú sedačku vyrábame na mieru. Zákazník si môže okrem dizajnu vybrať poťah, farbu, zostavu, vnútorné vybavenie sedačky (tvrdosť sedenia) upraviť rozmery štandardu, resp. vyžiadať výrobu podľa svojich rozmerových predstáv. V prípade, že v našej ponuke modelov neviete nájsť Vašu predstavu dizajnu, vieme Vám vyrobiť sedačku podľa Vášho dizajnového návrhu, či podľa fotografie alebo náčrtu.

Môže si zákazník dodať svoj vlastný poťahový materiál, nohy, alebo moridlo?

Samozrejme Vám vieme vyrobiť sedačku z Vášho poťahového materiálu (koža, látka, koženka,...). Predajná cena potom bude kalkulovaná „bez povrchu“. Rovnako to platí pre doplnky, nohy či moridlo.

Prečo nemáte všetky ceny zverejnené na portáli?

Nakoľko každú sedačku vyrábame na mieru, je takmer nemožné zverejniť ceny všetkých možných kombinácií. A pre zákazníka by to bolo aj vyrušujúce a zmätočné. Samozrejme základné ceny sa snažíme zverejňovať. Preto vyhotovujeme individuálne cenové ponuky na akýkoľvek dopyt.

Ako dlho vydrží sedačka? Nepresedí sa?

Doba životnosti sedačky závisí hlavne od spôsobu jej používania a starostlivosti. Konštrukčne by Vás mala prežiť. Avšak problém presedenia je zložitejší. Ak Vám niekto bude tvrdiť že sa sedačka nepresedí, určite klame! Presedenie je prirodzená vlastnosť každej sedačky. Závisí to od mnohých faktorov. Najmä od použitého povrchu a výplne. Ale aj od samotnej konštrukcie sedáka. V zásade sa dá konštatovať, že čím elastickejší materiál je na výrobu použitý, tým dlhšie vydrží sedačka nepresedená. V prípade látok je elasticita jednoducho pozorovateľná a odskúšateľná. Koža je však takmer neelastický materiál a s tým je potrebné počítať. Keď sa koža raz natiahne, zvlnenie sedáku, či operáku je nevratné a dá sa odstrániť iba servisným zásahom. Pri takomto zásahu technik nanovo natiahne kožu, prípadne vyplní sedák dodatočne penou, alebo rúnom. Eliminácia presedenia sa dá dosiahnuť aj vhodnou konštrukciou sedáku. Napr. použitím taštičkových pružín, alebo oceľových vlnovcových pružín. Prípadne ich kombináciou. Rovnako dôležitá je aj kvalita používanej polyuretánovej peny (molitanu). A nakoniec o trvácnosti sedačky rozhoduje aj samotný dizajn. V zásde platí, že čím väčšie diely kože / látky sú neprešité, tým rýchlejšie sa zvlnia, "vyťahajú" - presedia. V neposlednom rade je dôležitá aj hrúbka koženej usne použitej na čalúnenie. Prirodzene je hrubšia koža pevnejšia a teda aj odolnejšia proti neželanému natiahnutiu.