Ako vnímať rozmery produktov

Nie všetci zákazníci sú technicky zdatní. A teda často krát vznikajú rôzne nedorozumenia z dôvodu zlého pochopenia uvádzaných rozmerov pri jednotlivých produktoch. Či už je to sedačka, stoličky, čalúnená posteľ, alebo kreslo. V zásade platí základné pravidlo: Vonkajšie rozmery produktu sú kolmé vzdialenosti medzi najvzdialenejšími rovnobežkami dotýkajúcimi sa meraných vzdialenostných bodov. Teda jednoducho povedané, ide o najmenšie rozmery krabice, do ktorej sa daný produkt zmestí.

Zároveň je potrebné uvedomiť si fakt, že sa jedná o čalúnený produkt, kde rozmery majú akceptovateľnú odchýlku z dôvodu poddajnosti čalúnnických materiálov ale aj z dôvodu technického riešenia výroby. Táto odchýlka sa pohybuje až do 5% uvádzaného / dohodnutého rozmeru. Odporúčame vyžiadať si aj iné rozmery. Výšku sedenia, výšku nožičiek, hĺbku sedáku, prípadne výšku či šírku podrúčky.  

V prípade nejasností, či akýchkoľvek pochybností o správnom porozumení dojednaných rozmerov, odporúčame bezodkladne kontaktovať obchodné oddelenie ešte pred uzatvorením objednávky / zmluvy.